WooCommerce Plugin

 

Navodila za zagon plačilnega prehoda

 

 

 

 

 

1. korak Prepričajte se, da imate aktivirano storitev Besteron, brez aktiviranega računa in storitev ni mogoče testirati plačil

2. korak Prenesite trenutni vtičnik 1.3.1  - trenutno na voljo v angleščini (Podpora: WooCommerce različica 5 in novejša)

3. korak V primeru, da ste že uporabljali katero od starejših različic vtičnika Besteron WooCommerce, priporočamo, da v prvem koraku odstranite staro različico in iz FTP-ja izbrišete vse datoteke, ki ji pripadajo.

4. korak Namestite vtičnik v svojo spletno trgovino

5. korak Pojdite na WooCommerce - nastavitve načina plačila

6. korak Omogoči spletno plačilo - plačilni prehod Besteron s preusmeritvijo in pojdite na nastavitve vtičnika

7. korak Prijavite se v vmesnik odjemalca Besteron → account.besteron.com → Integracija in kopirajte CID podatke, plačilni ključ in API ključ

 

 

8. korak Vnesite CID, ključ plačila (KEY), ključ API

 

 

9. korak Ak máte v Besteron aj CZ konto s českým bankovým účtom, integračné údaje zadajte do CZ

 

 

 

Nastavenie platobných metód

→ Zaškrtnite checkbox podľa toho, aké služby máte aktivované v zmluve,

→ Ak máte aktivované obe – platba kartou (vrátane Apple Pay, Google Pay) aj online bankové prevody, nastavenie bude vyzerať nasledovne:

 

 

→ Pre zrušenie zobrazenia niektorej z platobných metód nechajte príslušné políčko prázdne

 

→ Povolené banky - toto nastavenie slúži na výber bankových tlačidiel, v prípade, že máte záujem niektorú z podporovaných v platobnej bráne nezobraziť, vyberte len tie, ktoré chcete zobraziť (aktuálne podporované banky nájdete vždy na webe Besteron alebo v dokumentácii k integrácii Besteron)

 

 

Možnosti zobrazenia platobnej brány

 

Na výber máte dva spôsoby ako sa platobná brána zobrazí na vašej stránke:

1. Jednoduché zobrazenie – zobrazí sa iba platobná brána Besteron, ktorá presmeruje zákazníka na svoju zabezpečenú stránku, kde si bude môcť vybrať platobnú metódu, ktorá mu vyhovuje

Tip: Odporúčame vybrať túto možnosť z dôvodu, že ak sa platba nepodarí na prvýkrát, platobná brána ho vie vrátiť naspäť na výber inej platobnej metódy. Ak si vyberiete zobrazenie možností platby samostatne, v rámci opakovania platby sa mu bude vždy zobrazovať len ten  jeden zvolený spôsob platby.

 

Príklad jednoduchého zobrazenia

 

2. Platba kartou & Online bankové prevody samostatne – všetky platobné metódy sa zobrazia ako samostatné tlačidlo a po kliknutí presmeruje zákazníka na vybranú platobnú metódu. V prípade bánk bude pri tomto nastavení zákazník presmerovaný priamo na stránku banky, z ktorej sa už nedá vrátiť naspať na výber.

 

 

 

Nastavenie identifikátora platby v platobnej bráne

Číslo objednávky je v Besteron váš identifikátor, pod ktorým nájdete platbu v klientskom rozhraní, a tiež vo výpisoch, ktoré dostanete z Besteron k vyplateným platbám. Štandardne sa ako číslo objednávky bude z WooCommerce posielať ID objednávky. V prípade, že máte nejaký plugin pre vlastné číslovanie objednávok / zmenu číslovania, zaškrtnite nastavenie pre identifikátor platby.

 

 

 

Nastavenie doby platnosti – validačný čas

Určuje dokedy je možné zaplatiť platbu zo strany zákazníka. Štandardne je nastavená na 1 hodinu – 3600 sekúnd. Pre štandardný e-shop odporúčame nechať toto nastavenie. V prípade, že by ste potrebovali kratší alebo dlhší čas, môžete si ho zmeniť. Čas sa udáva v sekundách, maximum odporúčame 3 dni (259 200 s.) Po vypršaní tohto času už nie je možné platbu zaplatiť, platba sa automaticky označí statusom Vypršal časový limit.

 

 

 

Posledná aktualizácia 7.12.2023.